ERW (Electro-Rezistenca ngjitur) tub Line - China Qingdao Haokun Makineri

ERW (elektro-rezistenca ngjitur) tub Linja

Përshkrim i shkurtër:

ERW (Electro-Rezistenca ngjitur) tub Line Si rezultat i zhvillimit të shpejtë ekonomik në Kinë, ka një kërkesë të lartë për cilësi të mirë, tuba të mëdha diametër ERW për industritë e naftës dhe gazit të transportit, ujit dhe kanalizimit transportit dhe ndërtimit civil. Për të kënaqur kërkesat e klientëve tanë, ne kemi patentuar HAOKUN ERW linjë tona të prodhimit Tube. To-date, ne e kemi furnizuar ERW16 diametër të madh ', ERW 20 ", ERW 24" për klientët tanë të ndryshme. Ne me të nxjerrë në pah një rast ku ne ...


 • Port: Qingdao
 • Detail Product

  ERW (elektro-rezistenca ngjitur) tub Linja

  Si rezultat i zhvillimit të shpejtë ekonomik në Kinë, ka një kërkesë të lartë për cilësi të mirë, tubave të mëdha diametër ERW për industritë e naftës dhe gazit të transportit, ujit dhe kanalizimit transportit dhe ndërtimit civil. Për të kënaqur kërkesat e klientëve tanë, ne kemi patentuar HAOKUN ERW linjë tona të prodhimit Tube. To-date, ne e kemi furnizuar ERW16 diametër të madh ', ERW 20 ", ERW 24" për klientët tanë të ndryshme. Ne me të nxjerrë në pah një rast ku ne e kemi furnizuar një ERW 25 "Mill Tube në Guangzhou Juyi Fabrikës së Tubave. Në këtë Mill, ne kemi projektuar edhe një horizontale Loop akumulator, një shpejtësi të lartë spirale Edge mulliri dhe një Curter Flying për të rritur aftësinë e saj. Një tjetër ERW 25 "Mill Tube është edhe aktualisht furnizohet nga ne për të Mozambik WBHO kompanisë. Përveç këtyre referencave, ne kemi mbledhur të dhëna kërkimore për çeliku ERW 630 X 19.1 mm klasën X80 në bibliotekën tonë të projektimit. Ne me besim mund të themi se kemi fituar shtetin çregjistrimin-the art know-how për diametër të madh Mill ERW Tube.

  Pas rritje të shpejtë të ekonomisë kineze, të gradës së lartë, diametër të madh dhe frekuencë të lartë damar drejtë ngjitur tuba janë përdorur gjerësisht në fusha të tilla si transporti i naftës, rrjetet urbane tubacionit dhe ndërtimeve, duke i shtyre deri kërkesës për to, i cili krijon mundësi të reja të zhvillimit për linjë tub firmat e prodhimit dhe pajisjet e prodhuesit.

  Gjatë viteve të fundit, duke mësuar dhe thithjen e teknologjive të përparuara të ERW makine nga jashtë, ne kemi projektuar dhe zhvilluar linja të mëdha diametër ERW prodhimi me të drejtat tona të pronësisë intelektuale. Sidomos disa njësi të vetme, të tilla si shtrydh rul, janë patentuar në Kinë. Deri tani, ne kemi përfunduar hartimin linja të mëdha të kalibrit ERW prodhimit me specifikimet: 16 "ERW, 20" ERW, 24 "ERW. Në mesin e atyre të 20 "ERW, 24" fabrika e prodhimit ERW tashmë janë vënë në veprim; Për Guangzhou Juyi Steel Pipe Prodhim Co, Ltd, një seri të plotë të 25 "linjës të prodhimit ERW me lak horizontale. High Speed ​​Edge frezë me sharra. Prerje Machine dhe e mbarimit Area, ishte tashmë në veprim; një grup i plotë i linjës 25'ERW për t'u eksportuar në WBHO në Afrikën e Jugut është tashmë nën testim.

  Përveç kësaj, kompania jonë ka zotëruar të gjitha teknikat për ERW630x19.1mm me klasën hekur X80, dhe ka zhvilluar JCOE1420x32mm me klasën hekuri X80 linjë të prodhimit tub ngjitur.

  Strip segment përgatitja çeliku

  Uncoiling : Dy ngarje zgjerimin boshte me funksionet e kontrollit të tensionit dhe rregullimin horizontale të çelikut shirit

  Strip çeliku rrafshim makinë : Me 5 rrotullon pune hapur / mbyllur shpejt nga cilindër hidraulike.

  Procesin e pjatë saldim në kokë dhe bisht përfundon : saldim Mag, mburojë e gazit CO2.

  Horizontal të projektimit makinë saldim : prerja Kombinuar dhe saldim bashku.

  Pozicionimi i çelikut shirit para saldim : Automatikisht të matur dhe të lidhur pozitën e çelik strip.

  Akumulator Spiral : Jashtë në brenda dhe jashtë

  Rrip të ushqyerit shpejtësi : 75m maksimale / min.

  Lartësia e linjës kodrina : Rreth 1000mm mbi horizont

  linja kryesore

  Mënyra e prodhimit : prodhimi i vazhdueshëm

  Shpejtësia e linjës të prodhimit : 12m / min ~ 25m / min.

  Lloj Drive e kornizës kryesore : Çdo roll është i shtyrë veçmas nga CNC AC frekuencë të ndryshueshme kontrollit të shpejtësisë apo kontrollin DC shpejtësi

  Duke formuar ide : Fix linjë kodrina, poshtë formimin metodë

  Lartësia e qendrës linjë : Rreth 1000mm lart (seksionin sizing) horizonti

  Lloji i  formimit : kafaz formimin

  Vendosja e petëzimit : PLC-të kontrolluar sistemin e shpejtë vendosjen dhe manual detyruar vendosjen

  Rregullimi i rrotullon mulli : PLC-kontrolluar rregullim automatik dhe rregullim manual.

  Inner burr scraping : burr Inner është braktiset duke përdorur thikë rrjet që është instaluar mjet i veçantë tjetër.

  Outer burr scraping : Dy scrapers e Burr e jashtme dhe një crimpers e Burr jashtme.

  S izing  i tub : Katër qëndron sizing janë përdorur për prodhimin e tub rrethore.

  Tub çeliku straightening : Shpjegoj tub çeliku me kokat e Turqisë dhe mulli sizing.

  Mode e sharrë fluturues : CNC dyfishtë mulli prerja kokë fluturues prerë-e makinës.

  dsfe

   

   


 • Previous:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

   
   WhatsApp Online Chat !