SlittingCut-на-линија должина - Кина Кингдао Haokun машини

SlittingCut-на-линија должина

Краток опис:

Slitting / намалување на-на-должина Линија slitting / намалување на-на-линија должина е неопходна помошната опрема за производители на челични цевки. Нашата компанија веќе обезбедени 3 видови на клиенти: 1500 x 10mm, 1750 x 14mm, 2200 x 25,4 милиметри. Видот 2200 x 25,4 милиметри е во можност да настапи 2 методи на производство надолжно slitting и крос-сечење. Горенаведените производи веќе се стави во функција на производна линија во Вухан челик група. Технички податоци Дебелина на ѕидот: 3.2-25.4mm челичен лим Ширина: 800-22 ...


 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Slitting / намалување на-на-линија должина

  / Намалување на-на-линија должина на Slitting е неопходна помошната опрема за производители на челични цевки.
  Нашата компанија веќе се испорачува

  3 типа на клиенти:
  1500 x 10mm, 1750 x 14mm, 2200 x 25,4 милиметри.

  Видот 2200 x 25,4 милиметри е во можност да настапи 2 методи на производство надолжно slitting и крос-сечење. Горенаведените производи веќе се стави во функција на производна линија во Вухан челик група.

  Технички податоци
  Дебелина на ѕидот: 3.2-25.4mm
  челичен лим Ширина: 800-2200mm
  Калем Внатре Дијаметар: Φ762-Φ610
  Калем Надворешен дијаметар: Φ1200-Φ2200
  Пегла одделение: APL 5L X80; API5CT N80
  Максимална Калем Тежина: 45ton
  Годишен обработка на капацитет: 300.000 тони / годишно

  Dsc02677 L1100033 L1100036 seffe 北方 钢管 纵横 剪 垛 板 台 纵横 剪 业绩 表


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !