ERW (Електро-Отпорност заварени) цевки линија - Кина Кингдао Haokun машини

ERW (Електро-Отпорност заварени) цевки линија

Краток опис:

ERW (Електро-Отпорност заварени) цевки линија Како резултат на брзиот економски развој во Кина, постои голема побарувачка за добар квалитет, голем дијаметар ERW цевки за нафта и гас, вода и канализација транспорт и градежништво индустрии. За да се задоволат барањата на нашите клиенти, ние си имаме свој патентиран HAOKUN ERW цевка производство линија. To-date, имаме обезбедени големи ERW16 дијаметар, ERW 20 ", ERW 24" на нашите различни клиенти. Ние со да се потенцира случај каде што ние ...


 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  ERW (Електро-Отпорност заварени) цевки линија

  Како резултат на брзиот економски развој во Кина, постои голема побарувачка за добар квалитет, голем дијаметар ERW цевки за нафта и гас, вода и канализација транспорт и градежништво индустрии. За да се задоволат барањата на нашите клиенти, ние си имаме свој патентиран HAOKUN ERW цевка производство линија. To-date, имаме обезбедени големи ERW16 дијаметар, ERW 20 ", ERW 24" на нашите различни клиенти. Ние со да се потенцира случај кога имаме обезбедени на ERW 25 "цевка мелница за Гуангжу Juyi цевки фабрика. Во овој Мил, ние сме, исто така дизајниран Хоризонтална јамка акумулаторот, со голема брзина Фрези Калем Edge и летање Curter за подобрување на неговата способност. Друга ERW 25 "цевка мелница е, исто така, во моментов обезбедени од нас да Мозамбик WBHO компанијата. Во прилог на овие препораки, сме се собрале податоци од истражувања за челик одделение ERW 630 X 19.1 mm X80 во нашата дизајн библиотека. Ние со сигурност можеме да кажеме дека сме ги стекнале државата ането-уметноста знаење за голем дијаметар ERW цевка Мил.

  По брзиот раст на кинеската економија, високо квалитетен, голем дијаметар и висока фреквенција директно цвест заварени цевки се користат во области како што се нафта транспорт, урбани гасоводот мрежи и конструкции, ја зголемуваат побарувачката за нив, што создава нови можности за развој на цевки линија производствени фирми и производители на опрема.

  Во текот на последните неколку години, со учење и апсорпција на напредни технологии машина ERW од странство, ние дизајниран и развиен големи производствени линии дијаметар ERW со нашите сопствени права на интелектуална сопственост. Особено некои единствен единици, како што стискаш ролери, се патентирани во Кина. Досега сме завршиле дизајнирање големи производствени линии калибар ERW со спецификации: 16 "ERW, 20" ERW, 24 "ERW. Меѓу оние 20 "ERW, 24" производство мелници ERW веќе се стави во функција; За Гуангжу Juyi челични цевки Производство Co, Ltd, уште еден комплетен сет на 25 "линија за производство ERW со хоризонтална јамка. Со голема брзина фреза со Edge пилана. Машина за сечење, а по завршувањето на област, веќе беше во работењето; комплетен сет на 25'ERW линија да се извезуваат во WBHO во Јужна Африка веќе е во фаза на тестирање.

  Покрај тоа, нашата компанија го совлада сите техники за ERW630x19.1mm со железо одделение X80, и има развиено JCOE1420x32mm со железо одделение X80 линија за производство на заварени цевки.

  Лента подготовка челик сегмент

  Uncoiling : Две возење проширување на шахтите со функциите на контрола тензија и хоризонтална прилагодување на лента челик

  Лента челик изедначување машина : Со 5 работни ролни отвори / затвори брзо со хидрауличен цилиндар.

  Заварување процес на плоча на глава и опашка завршува : МАГ заварување, штит на CO2 гасови.

  Хоризонтална дизајн заварување машина : Комбинираната сечење и заварување заедно.

  Поставување на лента челик пред заварување : Автоматско мерење и усогласување на позицијата на лента челик.

  Спирала акумулатор : Надвор во внатре кон надвор

  Брзината хранење Газа : Максимална 75 / мин.

  Висина на тркалање линија : За 1000mm над хоризонтот

  главната линија

  Производство на владата : континуирано производство

  Брзина на производна линија : 12m / min ~ 25m / min.

  Диск тип на носечка рамка : Секоја ролна е управувано од страна на посебно ЦПУ AC променлива фреквенција контрола на брзината или DC контрола на брзината

  Формирање идеја : Поправи тркалање линија, долу формирање метод

  Висина на централната линија : За 1000mm над хоризонтот (големината дел) на

  Вид на  формирање : кафез формирање

  Поставување на валавница : PLC-контролирани брз систем поставување и принудени рачно поставување

  Прилагодување на мелницата ролни : PLC-контролиран автоматски приспособување и рачно.

  Внатрешниот брус стружење : внатрешниот брус е укинат со помош на прстен нож, кој е инсталиран посебен алат одмор.

  Надворешниот брус стружење : Две гребење на надворешниот брус и еден crimpers на надворешниот брус.

  S izing  на цевката : Четири големината штандови се користат за производство на кружни цевки.

  Челични цевки зацрвстувањето : Исправете челични цевки од Турција глави и големината мелница.

  Режим на летање видов : ЦПУ двојно мелница глава за сечење летање намалување на-на машина.

  dsfe

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !