Раб фреза - Кина Кингдао Haokun машини

Раб фреза

Краток опис:

Раб фреза 1750 x 16mm и 2000 x 25.4mm Вид раб фрези се нова опрема неодамна дизајниран и развиен од страна на нашата компанија. Тие се дизајнирани врз основа на претходно увезената опрема, која е успешна подобрување на преносната машина главата, ред смолкнување и подмачкување итн производи се стави во функција на спирала заварување цевка производствена линија на Sinopec Shashi нафта челични цевки фабрика. Во моментов ние сме дизајнирање со голема брзина фреза за работ ...


 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Раб фреза

  1750 и 2000 x 16mm x 25.4mm тип Раб фрезаи се нова опрема неодамна дизајниран и развиен од страна на нашата компанија. Тие се дизајнирани врз основа на претходно увезената опрема, која е успешна подобрување на преносната машина главата, ред смолкнување и подмачкување итн производи се стави во функција на спирала заварување цевка производствена линија на Sinopec Shashi нафта челични цевки фабрика. Во моментов ние сме дизајнирање со голема брзина раб фреза за 24 ERW единица.

  Технички податоци
  Дебелина на ѕидот: 4-20mm
  челичен лим Ширина: 685-2090mm
  материјал одделение: H40, J55, K55, X40-X80
  Машина Раководител Дијаметар: Φ1100mm
  Количина на машина сечилото: 64 тешко легура машина ножеви
  за возење на мотор: 160kw
  Максимална длабочина Фрези : 20mm
  за глодање форма: I / V / X во облик на
  максимална линија брзина: 40m / min

  Целокупната поглед 设备 整体 效果 图 5Делумно Поглед 局部 视图 5其他 设备 业绩 表


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !