за нас

ЗА НАС

Кингдао Haokun Тешки машини технологија копродукции, Ltd е компанија која вклучува проектирање, производство и завршување на опрема за металургија, челик тркалање, рударството и заштитата на животната средина. Главните производи вклучуваат директно цвест заварување цевки Мил (или ERW), спирала заварување цевки Мил, Надолжни стрижеше линија за производство, Еџ фреза и други помошни опрема, како што хидростатички машина за испитување и цевки Завршува beveling машина.

Компанијата се наоѓа во живописен град Jiulong Индустриски парк на Кингдао Jiaozhou Град во провинцијата Шандонг, Кина, која е камен далеку од Huangdao садот терминал, најголема садот терминал во Северна Кина. Удобен превоз носи многу поволни услови за извоз на тешка опрема. Покрај тоа, фабриката е во непосредна близина на многу автопат мрежи, со Jiaozhouwan автопат во јужниот, што несомнено носи голема погодност транспорт на опремата и за домашни и странски клиенти.

На првата фаза од изградбата на фабриката зафаќа површина од околу 43.900 квадратни метри, со вкупна актива од 89million јуани (околу 13million американски долари). Компанијата е сопственик на топ-ранг експерти во Кина во цевка производствена линија, одлични дизајнери и управување со таленти, 136 mechanicians и 39 техничари на средно ниво и погоре. На крајот на 2009 година, Haokun ќе го преземе уште 60.000 квадратни метри за својот план за изградба на втората фаза како продолжување, која вклучува R & D центар и фабрика за производство на цевководи. Учење диво од друга компанија, тие го чуваат на иновациите со следење на развојот на напредни процеси и технологии од странски компании, и систематски анализира домашни важна работа. Досега голем број на клиенти во странство ја посетија за истражување на самото место, инвестициска соработка.

Во текот на изминатите години од основањето на компанијата, тоа доставени до Жеџијанг Huzhou Jiuli група, Baoji нафта челични цевки копродукции, Ltd, Шангај BSW Петро-цевки копродукции, Рибар и Сингапур Fengyu приватна компанија, со Hydrotester од 1200 тони, 2000 тони и 2800 тони, соодветно, и цевки Завршува beveling Машини за Φ1620mm, Φ820mm, Φ2540mm, со различни спецификации. Во истиот временски период, неколку високо квалитетен челик и голем дијаметар заварување цевка мелници се изградени и пуштени во работа, меѓу кои и две ERW24 '' директно цвест заварување цевка мелници со најголем дијаметар во домашното Кина за Liaoyang Голем цевки компанијата и Гуангжу Juyi челични цевки копродукции, Ltd; три спирала заварување цевка мелници со висок железо одделение на X80 andΦ1422mm за Yangzhou Tongya челични цевки ср., Ltd и Petroliam Nasional Berhad (Petronas). Досега над пет единици биле на водечките ниво дома и во јужна и западна Азија.

Haokun компанијата постојано се одржа на деловната филозофија на "Квалитетот на прво место, исполнувањето на договорот, Клиент ориентација и одлична услуга" и сесрдно ја обезбедува и домашни и странски клиенти со услуги, како што се решенија на проблеми тврдиот орев во науката и технологијата, спакуван дизајн, обработка на и производство, инсталација и тестирање, трансфер на технологија и технолошки консултации, во областа на металургијата, челик тркалање, рударството и заштитата на животната средина. Haokun куќа била и секогаш ќе биде посветена на прилагодување, интернационализација и одржливост на одлични производители заварување цевки. Нашата единствена цел е да се биде прв ред претпријатие!

IMG_4958WhatsApp Online Chat !